Haftanın Kitap Önerisi                                                            Şeytanı Uyandırma

                    Şeytanı Uyandırma John Verdon’un Aklından Bir Sayı Tut ve Gözlerini Sımsıkı Kapat’ tan sonra yazdığı üçüncü kitapta. Yazar her üç kitapta emekli dedektif Dave Gurney’in maceralarını anlatıyor. Dedektif Gurney emekli olduktan sonra karısı Medeline ile birlikte sakin bir hayat için göl kenarına taşınır. Ama dahi dedektifimiz istdediği sakin bir hayata maalesef kavuşamaz. O istese de olaylar onun peşini bir türlü bırakmaz.

               Bu kitap Gurney’in eski gazeteci arkadaşının aramasıyla başlar. Eski ardaşı ondan televizyonda yeni program yapmaya başlayacak olan kızı Kim’e göz kulak olmasını ister. Kim Amerika’nın en yaygaracı televizyon kanalında faili yakalanmayan cinayetler ve kurban yakınlarının hissettikleriyle ilgili bir program yapacaktır. Programın başlamasıyla birlikte uyuyan Şeytan uyanacak ve garip olaylar da kahramanlarımız başına gelecektir. Herkesten farklı bir bakış açısıyla olaylara yaklaşan dahi dedektifimiz olayların üstesinden gelecek, katili yakalayacak mıdır?

                      Kitap genel anlamda serinin diğer kitaplarında olduğu gibi oldukça sürükleyici ve bir çırpıda okunuyor. Okuduktan sonra geriye aklınızda ne kalıyor diye soracak olursanız pek bir şey kalmıyor. Kitabın genel anlamda sorgulatıcı ve düşündürücü bir etkisi yok. Katiller neden bu cinayetleri işliyorlar, derinlerinde ne gibi problemler yatıyor vb. derin karakter ve olay tahlilleri yok kitapta. Eğer cinayet romanlarında hoşlanıyorsanız, sürükleyici bir kitap arıyorsanız bu kitap tam size göre.

Yorumlar

Popüler Yayınlar